Mieszkańcy Giżycka mają do wydania 250 tysięcy złotych. Propozycje można było składać do jednej z pięciu kategorii: sport, kultura, ekologia, infrastruktura, architektura i urbanistyka oraz edukacja. W tej ostatniej zgłoszono najwięcej, bo aż siedem pomysłów. Są wśród nich edukacyjne tablice dla żeglarzy.
Inne propozycje to automat do skupu plastikowych butelek (pomysł autorstwa radnego Piotra Andruszkiewicza), budowa alejki na cmentarzu, Nieustający Festiwal Filmów Ważnych, kwiatowa wiosna nad Niegocinem czy osiedlowy parking. O tym, który z projektów wygra, zdecydują mieszkańcy w głosowaniu. Zwycięskie projekty będą realizowane w 2020 roku. Oprócz nowych pomysłów są również te, które powtarzają się niemal każdego roku, np. bezpłatna karma dla kotów.
Od Stycznia zasiadam również w Komisji Doraźnej Giżyckiego Budżetu Obywatelskiego (pod przewodnictwem radnego Łukasza Zakrzewskiego), zadaniem której jest ulepszenie formuły tego budżetu. Prace komisji już się zakończyły, a projekty uchwał "ulepszonego" budżetu, mam nadzieję, trafią do radnych jeszcze w sierpniu. Na zdjęciu "ZEGAR MOSTU OBROTOWEGO", czyli jeden ze zwycięskich projektów Giżyckiego Budżetu Obywatelskiego złożony przez nasze stowarzyszenie Aktywne Giżycko, a konkretnie radnego Piotra Andruszkiewicza.